Poohliadnutie sa za PEM v Lousade

V d┼łoch 22. ÔÇô 25. 5. 2015 sa t├şm ┼áK ┼áenkvice z├║─Źastnil Poh├íra majstrov ÔÇô EuroHockey Club Champions Challenge II, ktor├Ż sa konal v Portugalskom meste Lousada, nach├ídzaj├║ceho sa necel├Żch 50 km od Porta. Do dejiska turnaja odcestovali hr├í─Źi a realiza─Źn├Ż t├Żm 21. 5. 2015 z letiska Schwechat.

Nasleduj├║ci de┼ł na nich ─Źakal prv├Ż s├║per na turnaji ÔÇô favorizovan├Ż dom├íci t├şm AD Lousada. Pol─Źasov├Ż v├Żsledok 2:0 nebol vy┼í┼í├ş najm├Ą z├ísluhou brank├íra Mareka Petr├í┼ía, ktor├Ż cel├Ż turnaj pod├íval kvalitn├Ż v├Żkon. Kon─Źen├ę resum├ę 4:0 d├ívalo tu┼íi┼ą, ┼że s├║per bol kvalitat├şvne herne vyspelej┼í├ş a pr├ívom post├║pil na bud├║ci rok o skupinu vy┼í┼íie.

─Äal┼í├ş s├║per ÔÇô Grammarians HC (GIB) ÔÇô ─Źakal na hr├í─Źov u┼ż 23.5.2015. Do tohto z├ípasu nastupovali hr├í─Źi s cie─żom naplno bodova┼ą, ke─Ć┼że to by im zabezpe─Źilo priamu ├║─Źas┼ą v bojoch o postupov├ę miesta. S├║per z Gibralt├íru za─Źal ofenz├şvne, hr├í─Źi ┼áK ┼áenkvice sa sna┼żili vych├ídza┼ą zo zabezpe─Źenej obrany do ob─Źasn├Żch proti├║tokov. Po pol─Źasovom bezg├│lovom v├Żsledku sa hra ┼áenkv├şc v├Żrazne zlep┼íila, z ─Źoho pramenil aj premenen├Ż proti├║tok, ktor├Ż efektne zakon─Źil Daniel Petr├í┼í. Od tohto okamihu to bola viac-menej vyrovnan├í partia. V z├ívere s├║per zatla─Źil ─Źo viedlo k vyrovnaniu a kone─Źn├ęmu v├Żsledku 1:1. Po z├ípase prevl├ídali zmie┼ían├ę pocity, nako─żko predveden├í hra bola ve─żmi dobr├í ale ani to nesta─Źilo na zisk 3 bodov. K postupu medzi 4 najlep┼íie mu┼żstv├í by ┼áenkviciam u┼ż pomohlo iba lep┼íie sk├│re v porovnan├ş s Grammarians HC, ktor├Żch ─Ćal┼í├ş de┼ł ─Źakali dom├íci hr├í─Źi.

Nasleduj├║ci de┼ł vo─żna si hr├í─Źi vyplnili n├ív┼ítevou Porta, kde si tro┼íku odd├Żchli ─Źi u┼ż po fyzickej alebo psychickej str├ínke. Vo ve─Źernom z├ípase AD Lousada zdolala Grammarians HC 5:1 a bolo jasn├ę, ┼że ┼áK ┼áenkvice sa do bojov o postupov├ę miesta nepozr├║, nako─żko o lep┼íom sk├│re v prospech Gibralt├írskeho t├şmu rozhodol 1 g├│l!

Posledn├Ż┬áhrac├ş de┼ł za─Źal z├ípasom, v ktorom u┼ż i┼ílo viac-menej iba o prest├ş┼ż – medzi d├ínskym majstrom Slagelse HC a ┼áenkvicami. Po 22 min├║tach svietilo na tabuli sk├│re 4:0 a bolo po z├ípase. T├şm prist├║pil k v├Żmene brank├íra, ale treba poveda┼ą, ┼że ani za jeden z inkasovan├Żch g├│lov brank├ír nemohol. Pol─Źasov├Ż hvizd znamenal st├íle 4 g├│lov├ę manko (5:1). Do druh├ęho pol─Źasu nast├║pili hr├í─Źi s cie─żom sk├║si┼ą e┼íte potr├ípi┼ą d├ínskych hr├í─Źov a dohra┼ą turnaj so c┼ąou. Kone─Źn├Żch 7:3 vypoved├í o kvalitat├şvne a herne vy┼í┼íej ├║rovni d├ínskeho majstra, ktor├Ż zasl├║┼żene vyhral. Aspo┼ł ─Źiasto─Źn├Żm pozit├şvom boli 2 g├│ly Borisa Petrakovi─Źa a kvalitn├Ż v├Żkon mlad├şka Daniela Petr├í┼ía okorenen├Ż zasl├║┼żen├Żm g├│lom.

Celkovo sa ┼áK ┼áenkvice umiestnili spolu so Slagelse HC na piatom mieste, do vy┼í┼íej skupiny sa pre bud├║ci rok kvalifikoval dom├íci t├şm AD Lousada a bielorusk├Ż SDUSHOR Minsk. Z poh─żadu hr├í─Źov ┼áenkv├şc by sa dal turnaj charakterizova┼ą ako nie ve─żmi vydaren├Ż, nako─żko sa im podarilo z├şska┼ą iba jeden bod. Na druhej strane to bol obrovsk├Ż pr├şnos z h─żadiska sk├║senost├ş ÔÇô v k├ídri bolo 7 hr├í─Źov mlad┼í├şch ako 20 rokov a vekov├Ż priemer bol 24 rokov! Pre t├Żchto hr├í─Źov je obrovsk├í sk├║senos┼ą zahra┼ą si proti tak kvalitn├Żm t├şmom, ak├ę boli na turnaji. Celkovo pre v┼íetk├Żch hr├í─Źov to bola cenn├í sk├║senos┼ą ÔÇô uk├ízalo sa, kde s├║ slabiny t├şmu, ─Źo treba zlep┼íova┼ą a na ─Źom treba popracova┼ą.

Pridaj komentár