HockeyMagic 2017

ÔÇ×HockeyMagicÔÇť, ktor├Ż sa konal v prv├Ż pr├ízdninov├Ż v├şkend na ihrisku pozemn├ęho hokeja v Ra─Źi. Kemp trval zdanlivo iba tri dni ( 1.-3.7.2017), ale tie boli pln├ę zauj├şmav├Żch cvi─Źen├ş, aktiv├şt a inform├íci├ş. ┼áportuchtiv├ę deti prich├ídzali na ihrisko okolo deviatej r├íno a potom sa u┼ż za─Źalo naplno tr├ęnova┼ą a┼ż do neskor├ęho popoludnia. Ka┼żd├Ż de┼ł sa za─Ź├şnalo mini-hrou a po nej pri┼íli na rad cvi─Źenia na rozvoj r├┤znych druhov individu├ílnych zru─Źnost├ş. Tie boli rozdelen├ę do dvoch blokov a v princ├şpe i┼ílo o kruhov├Ż tr├ęning, kedy mali tr├ęneri 15 min├║t na to, aby deti nau─Źili ─Źo najviac z pozemn├ęho hokeja. Poobede sa v┼żdy za─Ź├şnalo ÔÇ×HockeyMagic kruhomÔÇť, kde sa odprezentovali de┼ąom r├┤zne triky, ktor├ę boli ve─żmi zauj├şmav├ę a obtia┼żne.

Prv├Ż de┼ł to boli ─żah┼íie cvi─Źenia, ako spr├ívne vodenie lopty, stre─żba ├║derom, cvi─Źenia na ovl├ídanie lopti─Źky, nejak├ę tie stabiliza─Źn├ę cviky, cviky na koordin├íciu pohybu, a mnoho in├ęho.  ─Äal┼íie dni n├íro─Źnos┼ą cvikov st├║pala. A to ako pre tr├ęnerov, tak aj pre deti. Posledn├Ż de┼ł bolo pre deti prichystan├ę prekvapenie  v podobe ako┼że  troch zahrani─Źn├Żch host├ş.  Prezentovali sa v├Żborn├ş hr├í─Źi pozemn├ęho hokeja McMac z ├Źrska, Nessi z Argent├şny a Hank z Holandska, ktor├ş to s lopti─Źkou vedia. T├ş pri┼íli de┼ąom uk├íza┼ą zop├ír zauj├şmav├Żch trikov a grifov. Imagin├írni hostia potom zostali a┼ż do konca posledn├ęho d┼ła. Vysk├║┼íali si aj tunel teroru, ─Źo bolo n├íro─Źn├ę ako na fyzick├ę, tak i na psychick├ęsily z├║─Źastnen├Żcha nakoniec si s de┼ąmi zahrali aj z├ívere─Źn├Ż hokejov├Ż z├ípas.  V┼íetko to boli na┼íi hr├í─Źi prezle─Źen├ş za zahrani─Źn├Żch hr├í─Źov.

Po v┼íetk├Żch str├ínkach kemp dopadol na v├Żborn├║. Ihrisko bolo pln├ę nad┼íen├Żch det├ş, rovnako rodi─Źov, ─Źo bolo perfektn├ę. Holandsk├ş tr├ęneri sa vyjadrili, ┼że m├íme ve─żmi talentovan├║ ml├íde┼ż, dobr├ę z├ízemie a ┼że Slovensko sa nemus├ş b├í┼ą o bud├║cnos┼ą pozemn├ęho hokeja. Karav├ínaÔÇ×HockeyMagicÔÇť na teraz odi┼íla ─Ćalej do sveta odovzd├íva┼ą svoje sk├║senosti, ale my sa u┼ż teraz te┼í├şme, ┼że o rok ju tu priv├ştame zas.

 

O kempe sa m├┤┼żete do─Ź├şta┼ą aj na str├ínke EHF: TU